Teksto dydis

Beglobis gyvūnas - tik gyvūnų globos namų rūpestis?3 

2010-11-13   12:40
Beglobis gyvūnas - tik gyvūnų globos namų rūpestis?

Šiaulių gyvūnų globos namų direktorė Birutė Vaičiulevičienė.

„Šiaulių žinios“ nuotr.

Pastaruoju metu Lietuvos spaudoje ir interneto portaluose mirga pranešimai apie beglobius gyvūnus. Žmonės į šią problemąi vis dar žiūri pro pirštus ir mano, jog tai nėra jų problema.

Didelė kačių populiacija – sunkiai sprendžiama problema

Šiaulių gyvūnų globos namų direktorė Birutė Vaičiulevičienė mano, jog didėjanti kačių populiacija - sunkiai sprendžiama problema. Nėra Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos įsakymo dėl sterilizavimo, todėl vienintelė išeitis – gaudyti kates ir jas sunaikinti. “Tokia valstybės politika”, - sako moteris. Kitose šalyse kačių populiacija mažinama jas sterilizuojant, o Lietuvoje atliekamas Sizifo darbas.

Šiaulių gyvūnų globos namai gali pasigirti tuo, jog išsaugo net 90℅ šunų išsaugo gyvybę, 10℅ tenka atlikti eutanaziją.

Darbas su gyvūnais - sunkus ir sudėtingas

„Darbas vyksta ne tik su gyvūnais, bet ir su žmonėmis“, - sako Birutė Vaičiulevičienė. Nuvažiavę paimti gyvūno specialistai sulaukia neigiamo vertinimo, būna išvadinti žudikais, jiems grasinama. Žmonės dažnai nežino, kad iš tikrųjų stengiamasi gyvūnui išgelbėti gyvybę.

Gyvūnų globos namams trūksta ne tik moralinio, bet ir finansinio žmonių palaikymo. Nuolatinis rūpestis dėl maisto, kova dėl infekcijų ir virusų. Vakcina nuo virusų brangi - kainuoja mažiausiai 35 Lt. Didžiuosiuose Šiaulių prekybos centruose ("Akropolyje", "Tilžėje" ir "Brukline") esančiose gyvūnų ir jų reikmenų parduotuvėse yra aukų dėžutės, į kurias patekę pinigai panaudojami tikslingai.

Yra verslininkų, kurie nuolat remia Gyvūnų globos namus maistu, tačiau to neužtenka. Reikia nuolat tvarkyti ir įrengti voljerus, nes stresinės būsenos gyvūnai juos graužia. Savivaldybė pinigų tam neskiria. Mažiems kačiukams labiausiai reikalingas kraikas ir maistas. Reikia šieno, dėklų, šiltų antklodžių, dubenėlių, guolių katinams.

Šiuo metu gyvūnus prižiūri trys darbuotojai - per mažai, bet priimti daugiau žmonių nėra lėšų.

10–ies metų jubiliejus ir noras ugdyti žmonių sąmoningumą

Šį rudenį Šiaulių gyvūnų globos namai šventė 10-ies metų jubiliejų. „Miestui mes davėme labai daug. Tai buvo didelis darbas ir pasiaukojimas“, - sako direktorė. Gyvūnų globos namai per tiek laiko atliko didžiulį šviečiamąjį darbą. Jų iniciatyva spalio 4 d. pradėta minėti Pasaulinė gyvūnijos diena. Gaminami lankstukai apie gyvūnų priežiūrą, rašomi ir laimimi projektai.

Birutė Vaičiulevičienė pasakoja, jog Gyvūnų globos namų įkūrimas buvo sudėtingas ir sunkus. Reikėjo įdėti daug pastangų, kad savivaldybė skirtų patalpas. Gyvūnais atsakingai rūpinamasi. Jei žmogus nori pasiimti gyvūną, su juo ilgai kalbamasi, aiškinamasi ar jam tikrai jo reikia. Sprendžiama, koks gyvūnas tiktų, nes darbuotojai puikiai žino jų charakterį. „Negalime atiduoti gyvūno bet kam“, - sako moteris.

Direktorė tiki, jog jaunimas nesugadintas įvairių idealogijų, todėl mano, jog gyvūnų globos situacija gerės.

Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu etaplius@splius.lt.
 3Skaityti komentarus Persiųsti Spausdinti